leasing na samochód bez wpłaty własnej

Czy można wziąć leasing na samochód bez wpłaty własnej?

Możliwość korzystania z fabrycznie nowego auta bez uiszczania opłaty wstępnej jest bardzo kuszącą propozycją na rynku leasingowym i nie bez powodu wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Tak korzystne warunki pozwalają uniknąć wysokich opłat początkowych, które są dla wielu firm najpoważniejszą wadą standardowych leasingów i wpływają znacząco na płynność finansową danego przedsiębiorstwa. Wysokość opłaty wstępnej wynosi w tym przypadku 0% i warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę podczas zawiązywania kolejnej umowy z leasingodawcą. Warto dowiedzieć się, które oferty leasingu dają możliwość rozpoczęcia umowy z opłatą wstępną 0%.

Jak sfinansować zakup samochodu?

Jak możesz zauważyć, posiadanie samochodu jest w obecnych czasach konieczne. Rodzi się zatem pytanie, w jaki sposób sfinansować jego zakup, by było to optymalne rozwiązanie. Znalazłeś odpowiedni samochód; teraz musisz dowiedzieć się, jak za niego zapłacić. Trzy sposoby, by to zrobić to zapłata z góry gotówką, wzięcie kredytu na zakup pojazdu lub wzięcie auta w leasing. Każda metoda ma swoje wady i zalety, jednak wybór właściwego sposobu zapłaty za pojazd zależy od rodzaju samochodu, który kupujesz, jak długo chcesz go mieć, ile masz gotówki i punktacji zdolności kredytowej. Oto najważniejsze informacje na temat każdej z form finansowania auta.

Zapłata gotówką

Sposób ten eliminuje koszty odsetek i opłat finansowych, które mogą powodować, że kwota całości inwestycji będzie o wiele wyższa. Kupując samochód za gotówkę, możesz z nim robić, co chcesz, tak długo, jak chcesz. W momencie podpisania umowy kupna-sprzedaży staje się Twoją własnością. Płacenie w ten sposób ułatwi Ci sprzedaż samochodu. Kiedy dostajesz kredyt samochodowy, bank posiada tytuł własności, co może skomplikować proces sprzedaży, jeśli chcesz zmienić samochód przed zakończeniem spłacania go. Zapłacenie całej kwoty z góry oznacza, że nie będziesz musiał sobie zaprzątać głowy miesięcznymi ratami.

Istnieją również wady tej formy finansowania. Odgórna zapłata gotówką w znaczący sposób uszczupli budżet Twojej rodziny lub przedsiębiorstwa. Może się okazać, że przez to nie będziesz w stanie opłacić innych zobowiązań. Pamiętaj również, że używasz swoich ciężko zarobionych pieniędzy na aktywa, które tracą wartość w miarę starzenia się.

Wzięcie kredytu

Kolejnym sposobem na sfinansowanie nowego samochodu jest wzięcie kredytu. Biorąc pożyczkę, nie korzystasz z własnych oszczędności, ale otrzymujesz fundusze z banku. Dzięki temu możesz własne pieniądze przeznaczyć na inne cele czy to prywatne, czy biznesowe. Po zakupie samochodu od razu stajesz się jego właścicielem. Oczywiście, możliwość wzięcia pożyczki, zależy od Twojej zdolności kredytowej: im lepsza ocena, tym większe szanse na uzyskanie najlepszych warunków od kredytodawcy. W przeciwieństwie do niektórych ofert leasingowych nie jest wymagane wpłacenie zaliczki. Raty kredytowe to znaczna część Twoich miesięcznych wydatków. Spłacasz nie tylko kwotę, którą pożyczyłeś, ale również odsetki. Zarówno jako osoba prywatna, jak i przedsiębiorca, musisz również pamiętać, że jedno zobowiązanie, zmniejsza Twoją ocenę zdolności kredytowej. Jeśli zdarzy się potrzeba wzięcia kolejnej pożyczki, bank może nie być skłonny Ci jej przyznać.

Leasing

Jeśli jesteś osobą, która lubi wchodzić w posiadanie nowego samochodu co kilka lat, leasing to dla Ciebie najlepsza opcja. Działa on na podobnych zasadach, co wynajem mieszkania. Dwie strony podpisują umowę cywilnoprawną. Jest ona podstawą zawarcia porozumienia. Na jej mocy leasingobiorca otrzymuje do użytkowania pojazd, którego właścicielem jest leasingodawca. W zamian zobowiązuje się do płacenia miesięcznych rat – jak w przypadku mieszkania czynsz. Leasing samochodowy jest dostępny za pośrednictwem banków, unii kredytowych, firm finansowych, a nawet samych producentów samochodów. Po zakończeniu okresu leasingowania decydujesz, czy chcesz auto wykupić, czy zamienić na nowszy pojazd.

Firmy leasingowe ustalają wysokość rat leasingowych na podstawie wartości rezydualnej samochodu, czyli wartości, jaką według firmy będzie miał Twój samochód po zakończeniu leasingu. Miesięczne opłaty leasingowe są zazwyczaj tańsze niż miesięczne opłaty za samochód, który kupujemy od razu. Ponadto, opłaty leasingowe mogą być odliczone od podatku, jeśli używasz samochodu do celów służbowych.


Nowości z świata biznesu

Pobierz damową aplikację informacyjną