leasing na samochód bez wpłaty własnej

Czy można wziąć leasing na samochód bez wpłaty własnej?

Możliwość korzystania z fabrycznie nowego auta bez uiszczania opłaty wstępnej jest bardzo kuszącą propozycją na rynku leasingowym i nie bez powodu wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Tak korzystne warunki pozwalają uniknąć wysokich opłat początkowych, które są dla wielu firm najpoważniejszą wadą standardowych leasingów i wpływają znacząco na płynność finansową danego przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej
leasing na firmę jednoosobową

Jak wziąć samochód w leasing na firmę jednoosobową?

Prowadzenie firmy bez dobrej jakości sprzętu jest niemożliwe. Bezawaryjne działanie urządzeń to gwarancja stabilności firmy oraz terminowego wykonywania zleceń. Twoja firma nie może sobie pozwolić na straty. Powyższe stwierdzenia dotyczą również aut. Dlaczego samochód jest w firmie konieczny? W jaki sposób sfinansować jego zakup? Jaki pojazd wybrać do jednoosobowej firmy?

Czytaj dalej
Rozwój floty samochodów leasingowych

Rozwój floty samochodów w firmie - poradnik dla przedsiębiorcy

W każdej działalności gospodarczej liczy się dynamiczny i zrównoważony rozwój, nie zawsze jest to jednak możliwe bez dostępu do wyspecjalizowanej floty samochodów osobowych, dostawczych lub ciężarowych. Duże znaczenie w kwestii logistycznej ma także sposób zarządzania pojazdami firmowymi, a także możliwość ich szybkiej obsługi w razie awarii bądź przeglądów. Jeszcze do niedawna większość przedsiębiorców zdecydowało się na zakup pojazdów używanych, które jednak mimo niższych kosztów wstępnych związanych z zakupem, były także znacznie droższe w użytkowaniu.

Czytaj dalej
wykup auta w leasingu

Wykup samochodu w leasingu – formalności i ważne informacje

W leasingu samochodowym są możliwe dwie opcje zakończenia umowy: zwrot pojazdu do dealera lub wykup na własność. Ze względu na to, że przy wykupie auta w nowoczesnej formie finansowania obowiązuje jego wartość rezydualna ustalana podczas podpisywania umowy, cena może być dużo niższa od jego rynkowej wartości. Wiele przedsiębiorców zadaje sobie także pytanie, czym różni się wykup samochodu z leasingu na cele prywatne i związane z prowadzoną działalnością.

Czytaj dalej
Nowości z świata biznesu

Pobierz damową aplikację informacyjną