Zadbaj o swoją widoczność na drodze – akcesoria odblaskowe dla motocyklistów

Decydując się na jeżdżenie na motocyklu, trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo. Niebezpieczeństw na drodze nie brakuje, nie bez powodu mówi się więc o tym, że wyjeżdżając na ulicę motocyklista powinien zakładać, że każdy element na drodze może stanowić dla niego śmiertelne zagrożenie. Inne pojazdy, śliska nawierzchnia, a nawet opadające z drzew gałęzie – wszystko to może mu zagrażać w bardzo realny sposób. Naturalnie, poza zachowaniem zdrowego rozsądku i bacznym obserwowaniem tego, co dzieje się na drodze, zadbać trzeba także o to, by być dobrze widocznym.

Ciemne ubrania motocyklowe

Motocyklista jadący na ciemnym motocyklu, ubrany w czarne ciuchy i kask, praktycznie zlewa się z drogą, a to doprowadzić może do tragedii

utor zdjęcia: Corentin Foucaut

Większość motocyklistów wybiera dla siebie ciemne ubrania motocyklowe. Podejście to związane jest przede wszystkim tym, że odzież w takich kolorach łatwiej jest utrzymać w czystości. Ciuchy motocyklowe bardzo się brudzą, zwłaszcza na skutek rozbijających się na nich owadów i zanieczyszczeń pochodzących z samej drogi. Wydaje się to być zatem logiczne, że warto kupować odzież bezpieczną pod tym względem. Z drugiej jednak strony trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ubrania takie są bardzo mało widoczne na drodze.

Motocyklista jadący na ciemnym motocyklu, ubrany w czarne ciuchy i kask, praktycznie zlewa się z drogą, a to doprowadzić może do tragedii. Cóż więc począć? Jeśli nie interesują nas rozwiązania takie jak zakup kolorowej odzieży, to może warto zakupić akcesoria motocyklowe, które fosforyzują, lub odbijają światło? Niezależnie od tego, czy będą to odblaskowe kamizelki, czy opaski zakładane na rękę – warto je posiadać, przede wszystkim dla własnego dobra.