Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze butów motocyklowych?

Niewątpliwie buty motocyklowe stanowią bardzo ważną część wyposażenia każdego motocyklisty (a które kupić można np. tutaj). Prawdopodobnie z tego względu, wielu z was zastanawiać się nad tym, czy wysoka cena zawsze idzie w parze z najwyższą jakością. Nurtuje nas również pytanie o to czy da się kupić dobre buty motocyklowe nie wydając na nie fortuny. Otóż, okazuje się, że w rozsądnej cenie znaleźć można naprawdę niezłe buty motocyklowe, choć do produktów topowych renomowanych producentów jest im oczywiście bardzo daleko.

Na czym polega zasadnicza różnica?

Niewątpliwie buty motocyklowe stanowią bardzo ważną część wyposażenia każdego motocyklisty

Autor zdjęcia: aperture_lag

Zasadniczą różnicą, którą dostrzec można pomiędzy butami za 500 złotych, a tymi, których ceny rozpoczynają się od dwukrotności tej kwoty jest wykonanie i wyposażenie butów w dodatkowe membrany. Oczywiście, w tanich butach próżno jest szukać membran zapewniających komfort stopom motocyklisty, czyli na przykład takich, które odprowadzają wilgoć z dala od skóry stóp, zapobiegając w ten sposób przepoceniu się takich butów.

O ile jednak, jeśli nie planujemy dłuższych wypraw, być może takie udogodnienie nie jest dla nas wcale niezbędne. Przemieszczając się na krótkich dystansach nie odczujemy bowiem dyskomfortu związanego z posiadaniem tańszego, mniej komfortowego obuwia. Z pewnością jednak, rzeczą z której nie można pod żadnym pozorem rezygnować jest bezpieczeństwo. Każdy artykuł dedykowany motocyklistom, w tym również buty motocyklowe posiadać muszą stosowne certyfikaty. Ich brak powinien dawać nam do myślenia i zasadniczo odwodzić od decyzji zakupowych, nawet jeśli kusi nas w tym przypadku ich dobra, niska cena.